krytiny

Střešní krytiny

http://strechy-kh.kvalitne.cz

Besk

Společnost Besk, se sídlem v Praskačce na Královéhradecku vznikla v prosinci 1991 a velmi brzy se zařadila mezi přední české výrobce betonové střešní krytiny. Vysokou kvalitu betonové střešní krytiny Besk nejlépe dokládá 30 letá písemná záruka na užitné vlastnosti. Výrobky jsou probarvené ve hmotě a opatřené dvojnásobným akrylátovým nástřikem, který zajišťuje atraktivní vzhled střešní krytiny a střechy a životnost minimálně 80 let. Dokonalý povrch a jasné barvy v pěti odstínech oceňují zákazníci v České republice i v zahraničí.

Firma nabízí dva základní typy betonové střešní krytiny: tradiční a osvědčené tašky BESK EXTRA s matnou povrchovou úpravou a špičkovou tašku BESK SUPER s lesklou povrchovou úpravou. Dokonalá ochrana střešní krytiny BESK SUPER v podobě zvýšené tvrdosti a odolnosti povrchu se dá přirovnat k perfektně navoskované karosérii moderního automobilu opatřené navíc tím nejkvalitnějším lakem.

Kvalita střechy není dána pouze kvalitou tašek. Firma Besk, proto rovněž dodává široký sortiment špičkového montážního příslušenství pro střešní krytiny, které podstatně zvyšuje funkčnost i celkovou úroveň střešního systému. Samozřejmostí je, že střešní krytiny Besk splňují náročné požadavky normy ČSN EN 490.

Zdroj: Besk

Bramac

Společnost Bramac nabízí široký sortiment kvalitních střešních tašek. Poskytuje několik modelů střešní krytiny v různých tvarech, provedeních a barvách včetně kompletního příslušenství, které vyhovuje střechám již od sklonu . Na tašky a ucelený střešní systém je poskytována nadstandardní záruka 30+15 let.

Solární kolektory na ohřev teplé vody a přitápění pomáhají výrazně šetřit provozní náklady domácností. Bramac nabízí jak kolektory integrované do krytiny, tak solární panely nadstřešní. Ty se využívají pokud sklon a orientace vaší střechy neumožňují využití kolektorů integrovaných. Na solární systém Bramac je poskytována dotace z programu Zelená úsporám.

Zdroj: Bramac

Cembrit

Společnost Cembrit a.s. je součástí dánské společnosti Cembrit Holding A/S, která patří mezi největší výrobce stavebních materiálů v Evropě. Společnost se zaměřuje především na střešní krytinu a fasády z vláknocementového materiálu. Její výrobky jsou určeny pro střechy obytných, občanských i průmyslových objektů a na fasádní obklady budov a obklady interiérů.

Obvodový plášt budov tvoří největší plochu z celkové obalové konstrukce každého objektu. Střecha a fasáda proto zásadním způsobem ovlivňují nejen vzhled, ale také užitné a technické vlastnosti stavby. Techničtí a vývojoví pracovníci z Cembritu pracují v našich centrech na tom, aby vláknocementový materiál používaný pro střešní krytinu a fasádní obklady dokázal rychle a spolehlivě reagovat na vysoké a rozmanité nároky, které jsou na střechy, střešní krytiny a fasády kladeny.

Tepelnětechnické konstrukční požadavky na střechy a fasády se v posledních letech výrazně zvýšily. Vláknocementové produkty společnosti Cembrit plní nejpřísnější ekologická a zdravotní kritéria.

Zdroj: Cembrit

KM Beta

Společnost KM Beta a.s., největší český výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových zdicích prvků SENDWIX, je přední, ryze český výrobce stavebních materiálů.

Založena byla v listopadu 1996, čímž navázala na dlouholetou tradici výroby vápenopískových cihel a betonové střešní krytiny na jižní Moravě. Ta se datuje od roku 1912, kdy byl postaven v Bzenci - Přívozu závod na výrobu vápenopískových cihel. Ten vyrostl v blízkosti rozsáhlé lokality vátých křemičitých písků též nazývané Moravská Sahara, která dodnes slouží jako optimální surovinový zdroj pro výrobu. Tato lokalita je známá svými velmi kvalitními písky se stejnou zrnitostí, čímž je dosaženo velmi vysoké kvality výrobků.

''Jsme přední výrobce nejžádanější betonové střešní krytiny KMB BETA a KMB HODONKA. Tato kvalitní střešní krytina s třicetiletou tradicí dosahuje té nejvyšší kvality a je dodávána na trh nejen v České republice ale i např. do Polska, Maďarska, Německa, Estonska Holandska a samozřejmě i na Slovensko.''

Zdroj: KM Beta

Lindab

Lindab s.r.o. je jednou z dceřiných společností koncernu Lindab AB a v České republice (Praha) působí od roku 1993. V současné době realizuje činnosti v obou obchodních segmentech – Profil a Vzduchotechnika – a zaměstnává přibližně 400 zaměstnanců. V roce 1993 zahájila společnost činnost v oblasti střešních a stěnových systémů. Na konci roku 1997 společnost rozšířila svoji činnost o oblast vzduchotechniky a od poloviny roku 2001 i o oblast halových systémů.

Cílem společnosti Lindab s.r.o. je nabízet vysoce kvalitní výrobky a řešení, které zároveň splňují požadavky na ochranu životního prostředí. K naplnění tohoto cíle napomáhají společnosti zavedené systémy managementu jakosti a životního prostředí podle norem ISO9001 a ISO14001. Na základě požadavků těchto norem je společnost úspěšně certifikována.

Zdroj: Lindab

Mediterran

Střešní tašky Mediterran jsou barvené přidáním oxidové barvy do základního materiálu. Na povrchu tašek se nachází homogenní ochranná vrstva, která se svojí barvou neliší od barvy základního materiálu. Tato ochranná vrstva způsobuje vodoneprostupnost tašek, což zabrání tomu, aby na tašky škodlivě působily cykly „zmrznutí a tání". Také se tím značně prodlouží životnost.

Samozřejmě po dobu uskladnění a pokrývání je nutno dbát na vhodnou ochranu betonových tašek. Z toho vyplývají nejen konstrukční, ale i estetické výhody, protože pravděpodobnost uchycení mechu a jiných rostlin je na nenarušeném povrchu mnohem menší. Tato vrstva vzdoruje i škodlivým účinkům smogu v městech se znečistěným ovzduším. Rovnoměrným opotřebováním ochranné vrstvy se barva střechy nezmění, protože i materiál v celém svém průřezu je barvený.

Zdroj: Mediterran

Satjam

SATJAM Bond Exclusive je exklusivní, a přitom cenové dostupná střešní krytina. Vyniká jak svým tvarem, tak svým barevným provedení i specifickou povrchovou úpravou. Imponující je i 80letá životnost krytiny garantovaná 30letou zárukou. Díky malému formátu šablon se hod především na složitější tvary střech, ale vynikne i na střechách jednoduchých.

Původ ocelové střešní krytiny s minerálním posypem se datuje někdy do 60. let na Novém Zélandu. Systém se pak velice rychle rozšířil po celém světě, takže životnost i záruky jsou prověřeny různorodými povětrnostními podmínkami i časem.

Lehké střešní krytiny s minerálním posypem SATJAM Bond Exclusive jsou vyráběny v šablonách o rozměrech uvedených v tabulce. Dodány jsou na základě kladečského plánu, který vám zdarma zhotovíme a zodpovíme rovněž vaše otázky ohledně konstrukce a funkčnosti střechy. Díky malým rozměrům šablon a jejich nízké hmotnosti vám střechu o rozloze např. 160m2 přivezeme pouze na třech paletách a vy ušetříte jak na nákladech za přesun materiálů, tak na montážních nákladech, protože montáž je velice rychlá a jednoduchá. Minimální sklon střechy je 12°. Uplatnění krytiny na menší sklony je možné po konzultaci s našimi techniky. Více informací o montáži naleznete v montážním návodu.

Zdroj: Satjam

Tondach

TONDACH poskytuje nejdelší záruku na pálené střešní tašky vyráběné v ČR - TONDACH chce svým zákazníkům nabízet jen tu nejvyšší kvalitu, a proto poskytuje záruku 33 let na pálené střešní tašky TONDACH.

Kompletní střešní systém TONDACH – vedle základních střešních tašek nabízíme doplňkové střešní tašky a keramické i nekeramické příslušenství pro kompletní střešní plášť. Se střešní krytinou TONDACH je snadná rekonstrukce stávající střechy díky systému posuvných střešních tašek.

Střešní krytina TONDACH má vysokou kvalitu a trvanlivost – nejvyšší kvalita pálených střešních tašek je garantovaná splněním norem ČSN EN 1304 a ČSN EN ISO 9001. Z pozice významného výrobce střešních systémů se neustále snažíme udávat směr v kvalitě našich výrobků i služeb. Naše společnost je držitelem řady certifikátů kvality jak v oblasti standardizace firemních procesů, tak v oblasti výroby. Díky kvalitní komunikaci s našimi zákazníky i partnery, špičkovým produktům založeným na dlouholeté práci a inovacím a v neposlední řadě díky vysokým standardům poskytovaných služeb jsme získali velice dobré hodnocení v průzkumu spokojenosti našich zákazníků. Na základě těchto výsledků a doporučení od významných osobností v oblasti stavebnictví se naše společnost stala hlavním partnerem projektu „Kvalitní firma“.

Zdroj: Tondach